Dekoracje świąteczne i aromaty zagościły na dobre u nas w domu. Lubię ten czas i chcę aby trwał jak najdłużej. Moje dzieci też lubią wszystkie dekoracje świąteczne. Ale dla nich do zabawy mam inne propozycje. Są to książeczki od Wydawnictwa Ameet.

 

Miki, Kubuś i przyjaciele, Już święta!

Choinka, prezenty, bałwanki i śnieżynki – na to czeka się cały rok. A jak spędzają święta twoi ulubieni bohaterowie? Sprawdź to! 

Książeczki Miki oraz Kubuś i przyjaciele są pełne świątecznych zadań.  Sprawdzimy czy nasze dziecko potrafi dobrze liczyć, odnajdziemy pary rękawiczek czy też będziemy musieli znaleźć różnice w obrazkach. W książeczkach jest również dużo zadań przy których musimy użyć dołączone naklejki.  Co jest wspaniałe w tych książeczkach? To fakt, że przy każdym zadaniu pomagamy przyjaciołom ze znanych dzieciom bajek.  Poza naklejkami potrzebnymi do wykonanaia zadań, są też dodatkowe do przyklejenia gdzie tylko nasze dziecko zapragnie.

Barbie, Świąteczny czas.

Ubieranie choinki, pakowanie prezentów, a na deser – pieczenie pierniczków! Barbie od świątecznych przygotowań woli tylko… przygotowania w gronie najbliższych przyjaciół. Dołącz do paczki Barbie i razem z nią przekonaj się, ile radości przynosi przygotowywanie ozdób i dodatków na choinkę. Przygotuj bileciki, kokardy i skarpety na świąteczne prezenty. W książce znajdziesz niezwykłe gadżety do złożenia, brokatowe naklejki oraz fantastyczne wypychanki. Zaproś przyjaciółki i zorganizujcie wielką maskaradę. Udanej zabawy!

 

W tej świątecznej propozycji oprócz pomalowania obrazków mamy bardzo wiele ciekawych prac plastycznych do wykonania.  Na początek do wycięcia znajdziemy bileciki na prezenty, za pomocą brokatowych naklejek dokończymy świąteczną pocztówkę. Możemy zrobić piękne papierowe kokardy, przy użyciu kolorowych pasków do wycięcia znajdujących się w książce. Na zakończenie wykonamy kolorową bombkę. Ale, to jeszcze nie koniec. To co ucieszyło najbardziej moje dzieci to wypychanki  ze świątecznymi dodatkami do dekoracji podczas robienia zdjęć. Wszystkie przygotowaliśmy zgodnie z instrukcją. Już nawet małą sesję świąteczną mamy za sobą z dodatkami do fotek od Barbie.

Kraina lodu II

Kolorowanka z Naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Czas na zabawę z bohaterkami filmowego hitu Kraina lodu II!

Kolorowanka z naklejkami  to idealna propozycja na szare jesienne wieczory. Moja córka jest wielką fanka Krainy logu i chętnie koloruje ulubionych bohaterów. Zazwyczaj wybiera takie kolory jak  na naklejce, jednak są takie momenty gdzie ponosi ją wyobraźnia i postać ma zupełnie inny kolor stroju.

Co sądzicie o moich propozycjach książeczek z tematyką świąt?

Książki dla dzieci: LEGO, Star Wars, My Little Pony, Disney, Barbie | Wydawnictwo Ameet

26 thoughts on “Świąteczne książeczki z zadaniami, Wydawnictwo Ameet”

  1. Dla dzieci myślę ze to świetnaa zabawa i zajecie podczas gdy dorośli przygotowują dom do świąt. 🙂 Super wpis!

  2. Dla dzieci myślę ze to świetnaa zabawa i zajecie podczas gdy dorośli przygotowują dom do świąt. 🙂

  3. Jak ja kocham święta… Dla dzieci jest to ważny czas a więc książeczki pomogą w przygotowaniu się do swiat.

  4. Świetne propozycje! Kupiłam jakiś czas temu tą książeczkę Już święta z Kubusiem Puchatkiem, mój synek jest z niej zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *