Historie miłosne i zagadki w książkach to tematyka którą najczęściej i najchętniej czytam. Nie mówię, że nie lubię innych gatunków literacki, bo różnorodność jest jak najbardziej interesująca. Jednak historie o prawdziwych uczuciach przedstawiane w książkach najbardziej mnie poruszają. Tak tez było z książką Anny Płowiec ” Sekrety Julii”

Historia o miłości tak wielkiej, że przenosi góry.

Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości. 
Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze. 

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na tatrzańskiej ścieżce. Julię przed tragiczną śmiercią w górach ratuje chłopak o oczach koloru niezapominajek. Choć byłoby lepiej, gdyby ich drogi nigdy się nie przecięły, czasu nie da się cofnąć. W sercu Julii rodzi się uczucie. Kiedy zdecyduje się poddać miłości, może jednak być już za późno, a los okrutnie z niej zakpi. Aby zawalczyć o miłość, trzeba będzie uciec się do sekretów, złamać wiele konwenansów i działać wbrew sobie. Czy to wystarczy, by ocalić uczucie, które narodziło się na górskim szlaku? Czy rozwikłanie sekretu sprzed lat w końcu przerwie krąg niespełnionej miłości 
i zrujnowanych pragnień?

 

Alicja, to córka tytułowej Julii. Poznajemy ją w niełatwym dla niej czasie. Niedawno w nieszczęśliwym wypadku straciła męża, teraz po ciężkiej chorobie odeszła jej matka. Alicja mieszka w domu matki w raz z córką i to właśnie dziecko tylko daje jej nadzieje, ze nic złego nie może się już przytrafić. Pokój po mace stoi  od kilku tygodni zamknięty. Alicja nie ma ochoty do niego zaglądać, przeżywać z powrotem. Jednak ile to może trwać, trzeba żyć dalej i uporać się z przeszłością. Za sprawą przyjaciółki postanawia zrobić porządek. W szufladach matki natrafia na listy, Pierwszy z nich okazuje się być miłosnym listem. Chęć poznania dawnej miłości matki i tajemnicy kto jest ojcem Alicji skłania ją do przeczytania kolejnych listów. W ten sposób przenosimy się do przeszłości Julii i poznajemy jej sekrety.

Sekrety Julii to opowieść obyczajowa nutą romansu. Historia ukazana miłość tak wielka, że nawet odległość niej jest w stanie jej zgasić. Nie straszne jej są zakazy czy uciekanie się do kłamstw. Tajemnice które odkrywamy razem z córką Julii, Alicją to wątek który mnie zachęcał do dalszego czytania. Poznanie przeszłości jej matki, chęć po tylu latach poznania ojca.  Książka składa się z pięciu rozdziałów. Każdy ma kilka podrozdziałów. Z początku trochę się w niej gubiłam, losy głównej bohaterki, jej przeszłość przeplatają się z teraźniejszością i życiem jej córki. Z czasem kiedy głębiej poznawałam historię bohaterki nie miałam trudności, aby poukładać wszystko w całość.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Płowiec, mam nadzieje, że nie ostatnie. Urzekła mnie ta miłosna historia. Ukazane dawne czasy historii Polski, lata 60, 70 nigdy mnie interesowały za bardzo. Ale tutaj mamy tak wszystko przedstawione i góry, że ja widziałam te obrazy czytając książkę Sekrety Julii.

Znacie twórczość Anny Płowiec?

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

36 thoughts on “Sekrety Julii, Anna Płowiec”

  1. W ciągu kilku dni zrodziła się we mnie ogromna ochota sięgnięcia po romans 🙂 mam „Czekałam na Ciebie” i wkrótce będę czytać. Nad tą pozycją jeszcze się zastanowię.

  2. Nie znam twórczości tej autorki, jednak mam wrażenie, że mogłabym się z nią co nieco „pogryźć”. No nic, może kiedyś nastanie taki dzień, gdy stworzy coś, co przykuje moją uwagę na tyle, iż postanowię dać jej szansę.

  3. Niestety, nie znam książek tej autorki. Czytam już kolejną recenzję tej książk i jestem zachęcona do jej przeczytania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *