Moje dzieci lubią oglądać w telewizji programy przyrodnicze. Najchętniej o zwierzętach, kolorowych miejscach i podwodnym świecie. Starsza córka często zadaje dużo pytań o różne gatunki. Staram się ją uświadamiać ze niektóre z tych pokazywanych już nie istnieją. Potem zaczynają się kolejne pytania. Ja ma teraz odpowiedz dla niej w postaci książki Wydawnictwa Wilga „Ratujmy zwierzęta”.

W wyniku działań człowieka zwierzęta giną  w zastraszającym tempie. Zanieczyszczenia, zmiany klimatu, kłusownictwo, wylesienie, choroby i przyrost naturalny dokonują spustoszenia w świecie natury.  Obecnie zagrożonych jest ponad 10 tysięcy gatunków, które mogą zniknąć z powierzchni ziemi na zawsze.  Wymarcie jakiegokolwiek gatunku będzie miało ogromne konsekwencje dla roślin i innych zwierząt, które przeżyją.  Niektóre zwierzęta są tak wyjątkowe, że jeśli wyginą, na naszej planecie nie pozostanie nic podobnego. 

 

 

Książka jest odpowiedzą na kryzys w przyrodzie.  Ratujmy zwierzęta to propozycja dla wszystkich, nie tylko dla dzieci. Książka w dużym formacie, pięknie zilustrowana . Dowiemy się z niej gdzie dany gatunek występuje, jakie grozi mu zagrożenie oraz status zagrożenia. Znajdują się w niej gatunki zamieszkujące wszystkie kontynenty, również oceany.   Przy każdym zwierzęciu opisany jest wygląd, cechy szczególne. Pomimo pięknego opisu dowiemy się też przykrych rzeczy. Jak my, ludzie wykorzystujemy te zwierzęta. Jednak są też dobre aspekty. Tworzone są organizacje, które pomagają

Książka jest naprawdę fantastycznie wydana. Piękne kolorowe obrazki,  twarda okładka, czytelna czcionka.  Teks jest napisany prostym językiem zrozumiałym dla dzieci.  Uważam, że ta książka jest warta szczególnej uwagi. Pokazuje jak ważne jest zachowanie człowieka, jak ważne jest środowisko i świat który nas otacza.  Powinniśmy codziennie uświadamiać dzieci, również niektórych dorosłych jak ważne jest to co rodzimy na co dzień. Dbajmy o naszą planetę.

Jest to wspaniała propozycja prezentu dla dzieci.

GWFoksal.pl - oficjalny sklep wydawcy

30 thoughts on “Ratujemy zwierzęta, Wydawnictwo Wilga”

  1. Pięknie wydana jest ta książeczka. Super, że powstaje tyle ciekawych pozycji dla dzieci 🙂

  2. Bardzo dobry pomysł na książkę. Moje dziecko od małego jest uczone dbać o zwierzęta i mieć do nich szacunek.

  3. Ciekawe podejście do tematu, choć nie wiadomo ile z tych zwierząt przetrwa do dorosłości tych dzieci.

  4. Już na Instagramie byłam zachwycona tą książeczką, śliczne ilustracje <3

  5. nasze pokolenie dopiero uczy się dbać o środowisko, dzieciom które niebawem dorosną przychodzi to naturalnie, wiedzą jak segregować śmieci, gdzie jest ich miejsce. fajna książeczka.

  6. Ilustracje w tej książce są przepiękne, ale z tego co czytam to porusza ona bardzo ważne tematy. Muszę się za nią rozejrzeć podczas wizyty w księgarni. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *