Lubicie słodycze? Słodki zapach unoszący się w powietrzu. Karmel, piękne kolory i skrywane wewnątrz wzory. cukierki o różnych kształtach i karmelki. Już czuję ten słodki zapach. W weekend majowy z pewnością wielu z Was wyrusza na wycieczki te bliski, jednodniowe lub te dalsze kilkudniowe. My zazwyczaj z takich wycieczek przywozimy pamiątki i regionalne specjały. W Toruniu mieści się Manufaktura Cukierków Hand Made, z tego miejsca możemy przywieść cukierki dla siebie lub bliskich. To ważne możemy je sami przygotować.

Wszystkie nasze produkty wykonujemy ręcznie począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku oraz krojenie. Nasze karmelki produkujemy w blisko 80 smakach oraz 150 wzorach. W słodkich cukierkach znajdziesz nie tylko standardowe wzory tj.: uśmiechnięte buźki czy owoce, ale również cieszące się dużą popularnością postacie z bajek. Oprócz oryginalnych karmelków znajdziesz u nas również kilkadziesiąt rodzai słodkości na patyku. Lizaki – duże, małe, zakręcone, z własną dedykacją oraz bajecznie kolorowe. Nasze słodycze nie zawierają glutenu oraz wykonane są w 95% z barwników naturalnych.

Manufaktura Cukierków to miejsce gdzie tworzone są cukierki, karmelki od samego początku. Możemy podejrzeć proces robienia i formowania słodyczy. Podpatrzeć jak robi się tak piękne wzory które znajdują się wewnątrz cukierków. Co istotne możemy również uczestniczyć w warsztatach, zrobić samemu lizaki i cukierki. Cukiernia oferuje warsztaty indywidualne lub grupowe. Sezon wycieczek szkolnych czy rodzinnych weekendowych to dobra okazja będąc w okolicy Torunia do odwiedzenia Manufaktury cukierków i uczestnictwa w warsztatach.  Na dowód nabycia nowych umiejętności otrzymasz  dodatkowo Dyplom Karmelarski.

Pokazy/ warsztaty zawsze zaczynają się o pełnej godzinie, trwają 45 minut. Uczestnicy pokazów wchodzą za stół produkcyjny, możemy posłuchać co w danym momencie jest robione i sami robimy cukierki przy pomocy profesjonalistów.  Dowiemy się również w jakiej temperaturze podgrzewany jest karmel , jakie barwniki naturalne i ile używa sie do wykonania kolorowych słodkości.  Przekonamy się również sami ile pracy trzeba włożyć w robienie pięknych wzorów oraz ile siły trzeba mieś aby uzyskać jednolitą masę.

Spędź majówkę na Warsztatach w Manufakturze Cukierków Toruń

więcej o weekendzie majowym dowiecie się na FB

Obraz może zawierać: tekst

Na warsztaty nie trzeba się zapisywać telefonicznie czy mailowo. Wystarczy przyjść, kupić bilet i kręcić cukierki. Jeśli chodzi o wycieczki grupowe wizytę umawiamy telefonicznie.

Lubicie ręcznie robione lizaki? Może uczestniczyliście w takich warsztatach?

27 thoughts on “Poznaj sekrety ręcznie robionych słodyczy w Manufakturze Cukierków”

  1. Uwielbiammmmm takie lizaki. Też bym chętnie zrobiła post o słodyczach. Muszę o tym pomyśleć.

  2. Na takie słodkie warsztaty chętnie zabrałabym moje córki. Uwielbiamy słodycze 🙂

  3. Lizaki wyglądają apetycznie że względu na kolory i wzory. Jak kiedyś przyjadę zwiedzić Toruń, to napewno z córką zagladne do Manufaktury cukierków. Jest to interesujące doświadczenie dla dzieci jak i dorosłych.

  4. Chcę takie! Chcę takie! O ja aaaa ale zrobiłaś mi ochotę teraz na słodkie no ja nie mogę :🤣

  5. Ręcznie wyrabiane słodycze nie dość, ze są przepyszne to jeszcze kuszą oczy swoim pięknym wyglądem.

  6. Ostatnio odwiedziliśmy z synem taką Manufakturę w Gdańsku -pokaz robienia cukierków był niesamowity 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *