Przenieść się w ten szary, deszczowy dzień na wiosenny wyspy Kanaryjskie. Oj tak ja chce bardzo. Choć lubię tę naszą złotą polską jesień to kolejny szary dzień nie poprawia mi humoru. Postanowiałm dlatego przenieść się w cieplejsze miejsce. Pomogła mi w tym książka Agnieszki Lis „Pocztówki”

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać!

A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę, w której nie ma ani widoków ani wygód, maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

W książce „Pocztówki ” poznajemy bohaterów trzech bardzo różnych rodzin. Agata, Darek i ich nastoletni syn Kacper. Z zewnątrz idealna rodzina. Żona spełnia się zawodowo, mąż prowadzi własny biznes i syn niesprawiający większych problemów. Sandra, Luiza i Patrycja pokolenie trzech kobiet. Matka sama wychowywała córkę, która również sama wychowuje córkę. Julita i Zbyszek idealna bezdzietna para, mąż zrobi wszystko dla ukochanej żony. Od początku wiemy, że każda z tych rodzin jest inna. Każda ma swoje małe sekrety i problemy. Wszyscy spotykają się po przybyciu na wymarzone wakacje na Wyspach Kanaryjskich. W pierwszym momencie okazuje się, ze nie mają zapewnionego opiekuna grupy, że ich hotel jest gdzie indziej niż współpasażerów z samolotu.

Czy wycieczka Last minut okaże się dla nich udręką? Czy z pozoru idealne rodziny wyjawia swoim najbliższym co im leży na sercu?

 

” Pocztówki” Agnieszki Lis to iście wakacyjna opowieść. Z pewnością nie jedna z Was słyszała o zachowaniach polaków na wakacjach, z pewnością nie jedna widziała jak się zachowuję.  Pod z pozoru idealną wycieczką na ciepłą wyspę, każdy z bohaterów skrywa swoje tajemnice.  To właśnie ukazuje autorka. Każdy nie ważne w jakiej idealnej rodzinie żyje ma swoje problemy, którymi nie chce obarczać drugiej bliskiej osoby.  Ukazuje że choć człowiek jest w stanie żyć do pewnego momentu z problemami, to jednak przychodzi taki czas kiedy wszystkie sprawy kumulują się i po prostu wybuchamy. W książce ukazany jest ten :wybuch emocji” i jakie jest zaskoczenie kiedy to obce sobie osoby z różnych środowisk potrafią się zrozumieć i wesprzeć.

Książka „Pocztówki” urzekła mnie bardzo/ Były momenty kiedy miałam już dość niektórych bohaterów ale też momenty humorystyczne przy których sama uśmiechałam się do książki.  Żałuję tylko, że nie przeczytałam jej wcześniej.

Lubicie książki o tematyce wakacyjnej? Jak spędzacie jesienne wieczory?

Znalezione obrazy dla zapytania czwarta strona wydawnictwo

33 thoughts on “Pocztówki, Agnieszka Lis”

  1. Lubię taką tematykę i to nie tylko w wakacje. Myślę że teraz kiedy wieczory są długie chętnie bym sięgnęła po tą książkę choć by nawet po to by powrócić wspomnieniami do wakacji.

  2. W jesienne wieczory uwielbiam usiąść z kubkiem gorącej czekolady lub herbaty i książka. O tej wcześniej nie słyszałam, jednak chętnie po nią sięgnę i przeczytam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *