Odkąd pamiętam zawsze marzyłam o prostych, lśniących włosach. Takich które się nie puszą. Są gładkie i miłe w dotyku. Moja pielęgnacja włosów to zawsze był szampon i odżywka. Od niedawna eksperymentuje z niektórymi kosmetykami do ich pielęgnacji. Ostatnio moje serce skradło olejowanie włosów. Jednak nie oszukujmy się, chodzenie z olejkeim na włosach przez godzinę w zabieganym świecie nie jest czymś super, a włosy che mieć piękne. W moje ręce „wpadła” niedawno płynna keratyna od BingoSpa.

Płynna keratyna 100% BingoSpa

Keratyna jest naturalną proteiną o wysokiej zawartości aminokwasów siarkowych, występująca we włosach,
jest ich głównym składnikiem budulcowym. Wnętrze łodygi włosa zwane korą, zbudowane jest ze spiralnie skręconych włókienek keratyny połączonych ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, które odpowiadają za elastyczność włosa. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, od której zależy zdrowy i błyszczący wygląd włosów oraz brak skłonności do rozdwajania.

Płynna keratyna 100% BingoSpa  zawiera mniejsze cząsteczki protein keratynowych, które wnikają do wnętrza włosa reperując zniszczenia.

Keratynę zaleca się stosować do pielęgnacji włosów wymagających regeneracji, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, łamliwych, przesuszonych, cienkich. Można ją stosować również włosów zdrowych w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i zniszczeniami.

Płynna keratyna od BingoSpa znajduj się w plastikowej buteleczce z pompką.  Preparat prosty w aplikacji. Producent zaleca spryskanie umytych, wilgotnych włosów. Rozczesanie, a następnie wysuszenie suszarką. Zabieg możemy powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu. Tak też zrobiłam za pierwszym razem. Nałożyłam keratynę na wilgotne włosy i wysuszyłam. Niestety zapach kosmetyku jest dość intensywny, nie pachnie przyjemnie. Moi domownicy od razu wyczuli go i nie byli chętni przebywać w moim pobliżu. Dlatego postanowiłam odłożyć ten kosmetyk. Kolejne podejście do niego było inne. Dodałam kilka kropel do maski i nałożyłam całość na włosy. Po wysuszeniu zapach nie był już tak silny.

Sam efekt stosowania płynnej keratyny jest zadowalający. Włosy stały się gładsze, końcówki już tak się nie puszą jak kiedyś. Zdecydowanie lepiej się układają. Teraz po wyprostowaniu prostownicą, nie skręcają się natychmiastowo po wyjściu na dwór. Widać, że włosy są zregenerowane, silniejsze, mocne.

 

Słyszeliście o płynnej keratynie i jej działaniu? Stosowaliście kiedyś ten produkt?

 

30 thoughts on “Płynna keratyna 100%, BingoSpa”

  1. Aktualnie testuje ten produkt! 🙂
    Moje testy rozpoczęły się od niewielkiej wpadki – jednak z keratyną trzeba uważać, jeżeli nałożymy jej zbyt dużo to włosy stają się sztywne i szorstkie 😀
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  2. Czy płynna kreatyna ma szansę też pomóc na słabe, wypadające włosy, czy też raczej jej głównym celem jest wizualna poprawa jakości włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *