Nauka czytania z serią książeczek „Przygoda z czytaniem”, Wydawnictwo Ameet

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i nauka nowych rzeczy. Moja córka jako 4 latek w tym roku będzie poznawać literki. My w domu, zarówno my rodzice jak i dziadkowie będziemy ją wspierać w nauce. Małymi krokami będziemy uczyć się czytać. Nowy program Wydawnictwa Ameet wspiera rodziców poprzez zamieszczane na Yotube cotygodniowe filmiki.

„Podstawą jest to, żebyśmy nauczyli dzieci, że książka to przyjaciel”. 

Jest to cykl programów edukacyjnych poświęconych nauce czytania z serią książeczek Disney.

Do udziału zostali zaproszeni:
– autor Jakub Skworz,

– psycholog Zuzanna Sentkowska,

– metodyk edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Anna Koralewska,

– założycielka portalu Qlturka.pl Ewa Świerżewska,

– autorka bloga 10minutspokoju.com Justyna Kozłowska,

– oraz twórca kanału Urbański testuje – Zbigniew Urbański.

Seria książek edukacyjnych opracowanych przez wydawnictwo Ameet Przygoda z Czytaniem powstała, żeby dawać dzieciom radość z nauki czytania i zamienić ją w niezwykłą przygodę. Książki z serii Przygoda z Czytaniem pomagają dzieciom opanować trudną sztukę, jaką jest umiejętność czytania, w przyjemny i bezstresowy sposób. Idea książek opiera się na nauce przez zabawę w towarzystwie znanych dzieciom postaci z filmów i seriali Disneya.

Czytanie jest kluczową umiejętnością nie tylko w edukacji dziecka, ale także na drodze do życiowego sukcesu. W rozwijaniu pasji czytelniczej kluczową rolę pełni sam proces nauki czytania. Na stronie Disney. Przygoda z Czytaniem podpowiemy, jak zachęcić dziecko do czytania, pomóc mu w nauce czytania. Zaprezentujemy pomysły na zabawy edukacyjne z dziećmi, wskażemy książki, które będą pomocne w nauce czytania, a przede wszystkim pokażemy, że nauka czytania może być wspaniałą przygodą.

Seria składa się z pięciu poziomów. Głównymi bohaterami książeczek są dobrze znane postaci z bajek Disneya.  Myszka Miki, Wampirina, Kubuś Puchatek czy bohaterowie z bajki Auta. To tylko niektóre postacie które pomogą w nauce czytania.

Poziomów nauczania i serii książeczek jest pięć. Ja skupiłam się na razie na trzech. I o nich chiałam Wam trochę powiedzieć.

Poziom pierwszy dedykowany jest najmłodszym. Oparty został na metodzie czytania globalnego, w myśl której dziecko zapamiętuje wygląd całego wyrazu (nie poszczególnych liter). Na tym etapie nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka.

Na poziomie drugim dzieci uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania. Uczestniczą w lekturze dłuższego tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka.

Poziom trzeci, karty „Poznaję litery” to doskonały sposób, żeby zaznajomić przedszkolaki z alfabetem i wzbogacić ich słownictwo. Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart oraz książki z naklejkami. Podczas zabawy dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery. W książce rodzic znajdzie propozycje zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem kart i naklejek, które dodatkowo zachęcą malucha do ćwiczeń, a także pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Mogą one także być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów zajęć wspierających rozwój najmłodszych.

Wasze dzieci umieją już czytać? Jak to się u Was odbywało?

 

 

32 myśli na temat “Nauka czytania z serią książeczek „Przygoda z czytaniem”, Wydawnictwo Ameet

 • 10 września 2018 o 13:56
  Permalink

  My na razie książeczki oglądamy i paluszkiem staram się pokazywać co jest na obrazkach.

  Odpowiedz
 • 8 września 2018 o 21:47
  Permalink

  Mój synek jeszcze czytać nie umie, bo ma 20 miesięcy i jesteśmy na etapie uczenia się mówienia 🙂 nowych słów 🙂

  Odpowiedz
 • 6 września 2018 o 14:04
  Permalink

  Córka już umie, tzn. sylabizuje sobie, najbardziej lubi ćwiczyć na komiksach z Kaczorem Donaldem 🙂 Młodsze chłopaki jeszcze literkami niezbyt zainteresowane.

  Odpowiedz
 • 4 września 2018 o 11:10
  Permalink

  Nauka czytania dla małego dziecka to wyzwanie i warto go wspierać, aby szybko polubiło tą czynność

  Odpowiedz
 • 4 września 2018 o 01:03
  Permalink

  Zachęcam synka do książek już od małego, a teraz już sam przynosi książki, aby mu poczytać 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 23:34
  Permalink

  Bardzo ładnie i ciekawie wydane książeczki. Myślę, że będą idealną pomocą do pierwszego czytania z dziećmi. Świetny jest ten podział pod względem trudności. Najpierw czytanie całościowe, a potem poznawanie literek. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach nie ma podziału na sylaby, gdyż wiem, że sylabizowanie utrudnia naukę czytania. Jeśli zobaczę tą książeczkę w księgarni na pewno zerknę do środka 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 22:12
  Permalink

  U nas nauka czytania jeszcze daleko przed nami, póki co uczymy się mówienia nowych wyrazów 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 19:19
  Permalink

  Muszę kupić taką serię chrześnicy powoli zaczyna się uczyć czytać 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 18:09
  Permalink

  My dużo czytamy dzieciom, syn nawet czyta już sam z siebie – bez namawiania. uważam że każdy rodzic powinien dziecku czytać od małego.

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 16:49
  Permalink

  Uważam, że czytanie u dzieci to podstawa. Żeby później umiały się ładnie wypowiadać i budować zdania.

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 16:31
  Permalink

  Książeczki edukacyjne to super sprawa 😊 Myślę, że każde dziecko powinno mieć w domu chociaż jedną taką książkę 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 14:40
  Permalink

  Nigdy za dość książek edukacyjnych.Nasza sześciolatka dzisiaj pomaszerowała do zerówki.Do szkoły. Będzie się działo.Zna litery i liczy do 30.Bajkami może obdzielić wszystkich.Czas pokaże czy to zaprocentowało.

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 12:39
  Permalink

  Zachęcanie do czytelnictwa zawsze było ważne, choć często zaniedbywane niestety.

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 12:39
  Permalink

  Zastanawiałam się nad tą serią. Mój syn bardzo chętnie uczy się literek, dopytuje, wiele już zna i rozpoznaje. Chyba skuszę się na tą serię 🙂

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 11:04
  Permalink

  Ja jeszcze nie mam dzieci, ale z wykształcenia pierwszego stopnia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i szkolnego, także na pewno jakoś sobie poradzimy 😀

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 10:54
  Permalink

  takie rzeczy jeszcze przede mną, ale w sumie nie pamiętam jak moja siostra uczyła córkę czytać 🙂
  takie książki jednak na pewno przydatne

  Odpowiedz
 • 3 września 2018 o 10:45
  Permalink

  Moj bratanek wlasnie niedlugo obchodzi urodziny, a ze ksiazki bardzo lubi to mysle ze skusze sie na jakas ciekawa propozycje dla niego 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *