Mleko następne, mleko Humana 2

Po 6 miesiącu życia maluszka zaczyna się czas kiedy możemy rozszerzyć jego dietę. Nie tylko o nowe smaki jak kaszki, deserki czy obiadki. Wiele mam w tym czasie rezygnuje z karmienia piersią, wybierając mleko następne. My od kilku tygodni uzupełniamy dietę o mleko następne Humana 2.

#Streetcom

Humana 2 mleko następne dla niemowląt po 6. miesiącu
Humana 2 mleko następne stosowane po 6. miesiącu, jako kontynuacja żywienia mlekiem Humana 1 lub innym mlekiem początkowym.

Skład mleka Humana 2 w pełni pokrywa zapotrzebowanie niemowląt na wszystkie niezbędne składniki odżywcze w drugim półroczu życia w czasie rozszerzania diety dziecka w składniki inne niż mleko. Humana 2 zawiera odpowiednią ilość i jakość białka, odpowiednio dobrane tłuszcze w tym wielonienasycone kwasy tłuszczowe LCP, które wspierają rozwój mózgu i komórek nerwowych w tym okresie rozwoju niemowląt. Dodane galaktooligosacharydy GOS – błonnik prebiotyczny wspiera rozwój dobroczynnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. W składzie węglowodanów laktoza oraz maltodekstryny zapewniają potrzeby szybko rozwijającego się dziecka. Odpowiednie ilości i proporcje składników mineralnych i witamin mają wpływ na harmonijny rozwój niemowląt w tym okresie życia.

Każde mleko modyfikowane wymaga od rodziców czy też osoby która je przygotowuje zapoznania się ze sposobem przygotowania. Woda musi mieć odpowiednią temperaturę. Ilość mleka i wody zawsze mamy podaną na opakowaniu. W opakowaniu znajduje się miarka, która umożliwia przygotowanie mleka. Należy zawsze przyrządzać świeżą porcję mleka tylko na jeden posiłek i bezpośrednio po przygotowaniu podać ją dziecku. Ze względu na zagrożenie namnożenia drobnoustrojów chorobotwórczych, nie wolno ponownie podgrzewać i podawać resztek pokarmu, które nie zostały spożyte podczas poprzedniego karmienia, nawet wtedy, gdy były one przechowywane w lodówce. Pamiętajmy również o higienie, zawsze miejmy czyste ręce podczas przygotowania i karmienia dziecka.

#Streetcom

Opakowanie mleka Humana 2 jest duże, szczelnie zamknięte. W środku znajduje się miarka. Mleko jest łatwe w przygotowaniu. Rozpuszcza się dobrze w wodzie, nie powstają grudki. Mojemu dziecku mleko Humana 2 smakuje. Zjada je ze smakiem. Nie zauważyłam ulewania czy zaparć po wprowadzeniu mleka modyfikowanego.

Mamusie znacie mleko następne Humana 2

 

23 thoughts on “Mleko następne, mleko Humana 2”

  1. Nie mam dzieci wiec produkt nie jest mi znany, chco osobiscie mam mieszane uczucia co do mlek w proszku i zastepczych, wiem ze czasem nie ma innej opcji ale zawsze jakos tak meh 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *