Poszukiwanie produktów przeciwsłonecznych  dla niemowląt to nie lada wyzwanie. Odwiedziłam ostatnio kilka drogerii szukając produktów przeznaczonych dla niemowląt. Jednak takowych nie znalazłam w drogerii. Ponieważ skóra dzieci jest delikatniejsza niż dorosłych w poszukiwaniu udałam się do apteki. Mleczko przeciwsłoneczne do twarzy SPF 50+ Mustela może być stosowane już od pierwszego dnia życia.

Mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+, opracowane w efekcie ważnych odkryć dokonanych w dziedzinie reakcji skóry dziecka na promieniowanie słoneczne, przeznaczone jest specjalnie do ochrony przeciwsłonecznej wrażliwej skóry dzieci i niemowląt już od pierwszej ekspozycji na słońce*.

Nowy system filtrów organiczno-mineralnych zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVB (faktor SPF 50+), a także UVA, dostosowaną do potrzeb delikatnej skóry niemowląt i dzieci.

Zapewnia wzmożoną ochronę komórek pozwalającą zachować naturalne mechanizmy obronne skóry i zapobiegać uszkodzeniom na poziomie komórkowym dzięki połączonemu działaniu chronionego patentem kompleksu roślinnego na bazie awokado oraz witaminy E o działaniu przeciwutleniającym.

Olejek z awokado wzmacnia barierę skórną i ogranicza odwadnianie się skóry.

Mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+ o bardzo wysokiej ochronie może być stosowane od pierwszej ekspozycji na słońce, również na skórę skłonną do atopii.

Mleczko znajduje się w kartonowym opakowaniu z naklejką w języku polskim. Spodziewałam się małej buteleczki z produktem. W środku opakowania znalazłam jednak tubkę z pompką. Dla mnie było to zaskoczenie. Bardzo łatwa i bezproblemowa forma aplikacji mleczka.

Konsystencja jest płynna, ale za to łatwo i precyzyjnie rozprowadza się po buźce dziecka. Szybko się wchłania co dla mnie jest absolutnym plusem. Często zdarzało się, że posmarowałam córkę kremem przeciwsłonecznym, ona pędziła do zabawy w pisaku a potem ten piasek był wyczuwalny i widoczny na jej twarzy. Nie pozostawia uczucia lepkości. Zapach tak do końca to nie wiem, ponieważ obecnie jestem przeziębiona i mój nos nie wykrywa zapachów.  Czasem podczas aplikacji innych produktów przeciwsłonecznych można zauważyć efekt bieli na skórze. W przypadku mleczka Mustela tego problemu nie ma.

Po zastosowaniu mleczka przeciwsłonecznego Mustela  skóra, smaruje nim nie tylko twarz dzieci ale również ramiona, ręce czy plecy, widocznie jest zabezpieczona przed nadmiernym promieniowaniem UV. Widać to ponieważ mleczko pozostawia na niej błyszczącą warstwę. Podczas długiego  przebywania na słońcu należy pamiętać o co 2 godzinnym powtarzaniu kremowania się mleczkiem. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i delikatna na słońce, nie pozwólmy zaburzyć jej równowagi poparzeniem słonecznym.

Pamiętacie o ochronie przeciwsłonecznej zanim wyjdziecie z dzieckiem na dwór?

 

 

29 thoughts on “Mleczko przeciwsłoneczne dla dzieci Bardzo wysoka ochrona – Mustela”

  1. Zawsze stosujemy 50+ ale tego produktu nie znam.Sama stosuję wysoki filtr ponieważ mam jasną karnację.Szkoda że nie słyszałam wcześniej o tej firmie.Kupilam inny.

  2. Nie słyszałam o tym produkcie. Czy nadaje się również dla dorosłych? Moje uczulenie na słońce, często lubi płatać figle i nawet najmocniejsze specyfiki nie do końca sobie z nim radzą…

  3. Kosmetyki tej marki znam – jednak produktów przeciwsłonecznych jeszcze nie stosowałam. Te które miałam sprawdziły sie w 100% i każdemu polecam.

  4. mleczka Musteli nie znam, ale marka jest z nami od ponad 7 lat, obecnie sięgnęłam po serię atopową i do wrażliwej skóry, dzięki czemu wyleczyłam u córki kaszkę na twarzy

  5. Zawsze używamy takich kremów przed wyjściem na dwór. Dla nas ochrona maluszka to priorytet.

  6. Ciekawy produkt! Super, że pamiętasz o takiej ochronie dla dziecka! Ja mam to szczęście, że od małego nigdy się nie poparzyłam na słońcu (ale zawsze używam kremu), w dodatku mam ciemniejszą karnację i opalam się od razu na brąz 😀 Ale dziecięca skóra jest delikatna i bardziej podatna na poparzenia i podrażnienia.

  7. To super, że jest już od pierwszych dni życia. Miałam duży problem, kiedy dzieci były malutkie, wszystko, co znajdowałam, było od 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *