Skóra noworodka i niemowlaka potrzebuje delikatnego oczyszczania i pielęgnacji. Najbardziej na podrażnienia narażona jest okolica pieluchowa. Jest wiele marek chusteczek nawilżonych, czy kremów na odparzenia dla maluszków. Mustela marka z pewnością znana, niedawno przedstawiła nowy produkt do pielęgnacji okolic pieluchowych LINIMENT.

Liniment – nowy rytuał oczyszczania

Receptura linimentu:

Składniki:

  • woda wapienna
  • oliwa z oliwek

Najskuteczniejsza forma oczyszczania okolicy pieluchowej. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to nieocenione źródło niezbędych nienasyconych kwasów tłuszczowych – kwasów Omega 6 i 9. Substancje te są niezbędne w procesie odbudowy płaszcza hydrolipidowego skóry Maluszka narażonego na codzienne działania drażniących czynników zewnętrznych takich jak: wilgoć, mocz, otarcia pieluchowe.

Liniment nie tylko skutecznie oczyszcza i regeneruje podrażnienia. Jego działanie możemy porównać do ochronnego plastra, który tworząc barierę, oddziela delikatną skórę okolicy pieluchowej od agresywnych czynników zewnętrznych.

Liniment koi podrażnienia i odparzenia pieluchowe.Jest bardzo dobrze tolerowany przez wrażliwą skórę, a także skórę skłonną do atopii. Badania przeprowadzone w Polsce w Instytucie Matki i Noworodka w Chorzowie w grupie 100 noworodków w czerwcu 2018 roku potwierdzają skuteczność produktu. 100% ankietowanych położnych poleca stosowanie preparatu.

Kosmetyk znajduje się w dużej 400 ml, butelce z pompką. Jest to bardzo wygodna forma produktu. Konsystencja gęsta, o żółtej barwie. Jest dość tłusty, bezzapachowy, niczym oliwa z oliwek. Po naniesieniu na wacik nie wsiąka w niego. Możemy najpierw przygotować sobie wacik z Liniment i przejść do zmiany pieluszki.

Nigdy wcześniej nie stosowałam nic do oczyszczania okolic pieluchowych, zarówno przy pierwszym dziecku, jak i teraz przy drugim, jak mowa i okazjonalnie chusteczki nawilżone. Wody używałam przy każdej zmianie pieluszki w domu. Zaś chusteczek gdy nie było innej możliwości umyci dziecka. Ileż razy słyszałam od mojej mamy że chusteczki to samo zło, że powinno się używać tylko i wyłącznie wody z wacikiem .

Do kosmetyku Liniment podeszłam ostrożnie, nie spotkałam się do tej pory z czymś takim. Zostałam mile zaskoczona. Tłusta konsystencja dobrze oczyszcza skórę maluszka. Nie podrażnia jej, nie wywołuje zaczerwienień. Stosujemy do chętnie, za każdym razem. Chusteczki nawilżone poszły w odstawkę, używamy ich sporadycznie. Przy kolejnej zmianie pieluszki po zastosowaniu Liniment skórą nie jest wysuszona, widzę na niej  błyszczącą poświątę dzięki zawartości w kosmetyku oliwy z oliwek.

Bezpieczeństwo od dnia narodzin:
Hipoalergiczny
Wysoka tolerancja
0% substancji zapachowych, parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, olejów mineralnych(5

Używacie przy pielęgnacji maluszka wody czy chusteczek nailżonych? Znacie Mustela Liniment?

20 thoughts on “Liniment, Oczyszczanie skóry pod pieluszką, Mustela”

  1. Mamniespelna 3 miesięcznego maluszka. Podrażnienia pieluszki we zdarzają nam nie dość rzadko. Nie znałam tego kosmetyku jednak „na wszelki wypadek”będę go miała na uwadze.

  2. Tego produktu nie znam, moje dzieci już za duże na takie.. ale markę bardzo lubię. Ich kosmetyki długo gościły w naszej pielęgnacji

  3. skóra dzieci jest niezwykle wrażliwa, nawet ja znam tą markę choć nie mam dzieci. mam duża skłonność do przesuszeń i alergii = skórnych dlatego sama czasami sięgam po takie kosmetyki

  4. Produkty tej marki uratowały skórę mojej córki. Miała na niej jakieś łuszczące się plamy i nic nie było w stanie jej pomóc. Ile latania po lekarzach miałam, ile pieniędzy wydałam na kremy, maści i leki i nic. Kupiłam mustele i wszystko zniknęło w 2 tyg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *