Słońce, kto z nas go nie lubi. Pięknie świecące, dające ciepło, ale bez przesady. Osobiście lubię jak jest ciepło, ale kilka dni pod rząd z temperaturą powyżej 30 stopni to dla mnie za wiele. Takie upały jednak wolę spędzić w domu. Czasem trzeba wyjść choćby na zakupy. Dlatego wówczas tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Marka Novaclear wprowadziła serię kosmetyków przeciwsłonecznych do twarzy odpowiednią do rodzaju cery.

Krem SPF 50 + zapewnia bardzo wysoką ochronę przed działaniem szkodliwych dla skóry promieni UVA, UVB i IR. Zawarty w formule kawas hialuronowy i ekstrakt z ryżu zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Stosowany codziennie na dzień zapewnia ochronę przed miejskim słońcem i zanieczyszczeniami. Krem dobrze się wchłania, nie pozostawiając białego filmu na skórze. Idealnie nadaje się pod makijaż. 

Jestem posiadaczką cery suchej więc taki właśnie krem stosuję od kilku dni do ochrony przeciwsłonecznej twarzy. Dostępne są również kremy do skóry wrażliwej oraz tłustej. W sumie mamy trzy kosmetyki do wyboru.

Krem do twarzy Novaclera znajduje się w białej tubce o pojemności 40 ml. Przy regularnym stosowaniu powinien wystarczyć nam na cały letni sezon. Krem do twarzy  Urban Sunblock ma lekką konsystencję, która łatwo rozprowadza się po twarzy. Kosmetyk szybko się wchłania w skórę nie pozostawiając tłustej warstwy oraz białych śladów. Krem jest bardzo delikatny, ma przyjemny zapach. Krem na wysoki filtr spf 50 +, przyznam się że rzadko wybieram aż tak duży  filtrem po prostu lubię mieć brązową opaleniznę szybko. I tak wiem że jest z tym związanych wiele szkodliwych dla mnie czynników.  Od tego roku postanowiłam jednak zmienić kremy przeciwsłoneczne i używać te z największym filtrem, dla dobra mojej skóry oczywiście. Przecież mam całe lato na opalanie, prawda. Wracając do kremu zauważyłam również, że delikatnie nawilża moją cerę. Dlatego jak tylko wiem że spędzę dzień na świeżym powietrzu używam wówczas tylko tego kremu. Należy jednak pamiętać, aby krem nałożyć na 30 minut przed wyjściem na słońce. A czynność kremowania się kremem przeciwsłonecznym należy powtarzać co 3 godziny.

Lubicie się opalać? Pamiętacie o ochronie przed słońcem i stosujecie kremy w filtrem?

32 thoughts on “Krem do twarzy, Ochrona przeciwsłoneczna, Noveclear, Urban Sunblock”

  1. Nie słyszałam o tej nowej linii, ale z cała pewnością chętnie ją wypróbuję. Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna, a często o tym zapominamy.

  2. 40 ml kremu na sezon? Jak na filtr to nakładasz go zdecydowanie za mało. Mówi się, że jednorazowa aplikacja powinna być wielkości orzecha laskowego.

  3. Od pewnego czasu przez cały rok dbam o ochronę twarzy przed słońcem. Choć nie zawsze z takim.duzym filtrem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *