Ostatnio tak się złożyło, że miałam mało czasu na czytanie książek i relaks w ogrodzie. Jednak nadszedł długi weekend i postanowiłam to nadrobić. Bezlitosna Siła to nowa seria książek Agnieszki Lingas – Łoniewskiej, pierwszy tom Kastor to opowieść o mężczyźnie z tajemnicą i kobiecie z trudną przeszłością.

Seria Bezlitosna siła opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn. Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu. 

 

Kastor, tom pierwszy, opowiada o Konstantym „Kastorze” Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości.
Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło.

Pierwszy top serii Bezlitosna siła opowiada losy  zawodnika uprawiającego walki MMA. Kastor w podziemiach klubu swojego przyjaciela, odreagowuje swoją złość i próbuje w ten sposób odgonić demony przeszłości. Wyładowuje swoje emocje i całą złość właśnie walcząc.  Wychowywany przez wuja po wypadku swoich rodziców, w którym zginęli. To właśnie wuj uczył go całe życie że należy być silnym, ze świat da mu w kość. To pozostało  w głowie Konstantego na całe życie. W podziemiach staje się Kastorem w czarnej masce, tajemnicą dla wszystkich. Nikt nie wie kto ukrywa się pod przebraniem. Na co dzień Konstanty to wpływowy i bogaty biznesmen, który na ostry charakter, większość współpracowników woli nie wchodzić mu w drogę.

Ona, Anita to dziewczyna która skrywa tajemnicę. Pracuje w klubie gdzie odbywają się walki. Dostaje również możliwość pracy w dużej firmie na początek jako „pani sprzątająca”. Wszystko wygląda tak jakby jej życie pomału układało się jak najlepiej. Jednak jest ktoś kto nie pozwala zapomnieć jej o przeszłości i złych wspomnieniach. Przyrodni brat u którego musi spłacić dług. Anita szuka za każdym razem sposobu aby dorobić,  zatrudnia się nawet jako tancerka w klubie.

Ich drogi od początku się krzyżują. Pierwsze spotkanie Kastora z Anitą w podziemiu, jej wzrok od początku go zahipnotyzował. Ona wiedziała że chce poznać tego mężczyznę który skrywa się pod maską.

Czy tym dwojgu dane będzie pokonać demony przeszłości? Czy miłość da im siły do  walki? O tym musicie przekonać się sami.

Co się wydarzy w ich życie? Zapraszam do lektury Kastor, Bezlitosna siła Agnieszki Lingas-Łoniewska.

Nie znałam wcześniej książek Agnieszki Lingas – Loniewskiej, ale po przeczytaniu tej książki już wiem, że chce poznać inne  propozycji. „Kastor”  pochłoną mnie już od pierwszej strony. Jest to książka obyczajowa z odrobiną romansu. Mamy w niej dwóch autorów, historia przedstawiona oczami Konstantego oraz Anity. Przeplata się ona w każdym rozdziale. Co ciekawe każdy rozdziały to tytuł piosenki, taka play lista. W książce znajdziemy trochę zaskakujących momentów,  już widziałam oczami wyobraźni dalsze lody kiedy autorka zbiła mnie z tropu i sytuacja otoczyła się inaczej.  Wzbudziła we mnie różne emocje z jednej strony współczułam bohaterom i obserwowałam ich walkę, z drugiej zadowolenie, że się odnaleźli mogą na sobie polegać. Ta książka to takie prawdziwe życie i emocje które towarzyszyły bohaterom.

Książka bardzo mi się podobała, nie mogę się już deoczekać kolejnego tomu?

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Burda.

Znacie książki Agnieszki Lingas – Łoniewskiej?

39 thoughts on “Kastor, Bezlitosna siła, Agnieszka Lingas-Łoniewska”

  1. Czytałam kilka recenzji i są one dość różne, a zarazem intrygujące. Każdy odbiera ten temat i jego ujęcie w inny sposób. Walki MMA, wątek miłosny i przeszłość w tle wydają się być dość typowe, ale nie mniej intrygujące i wciągające. Wszystko jest kwestią odbioru.

  2. Lubie książki Agnieszki. Kastor mnie zaskoczył, wejście w świat walk MMA, pokazanie tabu przemocy domowej i wielka miłość, która ratuje dwójkę ludzi. Czekam na kolejne części z wypiekami na twarzy.

  3. Kastora dostałam od znajomej, nie znałam wcześniej autorki i bardzo żałuje. Kastora przeczytałam w 2 popołudnia na plaży, rewelacyjnie sie czyta, z wypiekami na twarzy 😀 Czekam na kolejny tom, jestem ciekawa czy w kolejnym tomie, czytelnik spotka sie ponownie z Anitą i Kostkiem 🙂

  4. Rodziały – tytuły piosenek to fajna sprawa 🙂 bardzo fajny pomysł 🙂 Niestety nie czytałam książek tej autorki 🙂

  5. Bardzo jestem ciekawa tej opowieści. Lubię tę autorkę i mam zamiar przeczytać jej książkę.

  6. Czekam na paczkę z książkami tej autorki, to będzie moje pierwsze spotkanie z jej twórczością i jestem ciekawa czy będzie udane.

  7. Nie znam tej autorki, ale chętnie bym przeczytała tę książkę, sam fakt że jest to obyczaj z nutą romansu, na pewno by mnie wciągnęła ta historia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *