Pranie przy małych dzieciach trochę tego jest. Nie mówię, ze pralka chodzi non stop, bo tak nie jest.  Staram się używać do prania tylko proszku który od zawsze był u nas w domu używany. Jednak przy praniu niemowlęcych czy dziecięcych ubrań chcemy jak najmniej używa chemii. Dobrą alternatywą jest powrót do korzeni jeśli chodzi o robienie prania. Soda piorąca Celina to naturalny produkt do prania.

Pomysł na założenie marki CELINA, produkującej ekologiczne detergenty pojawił się, gdy uświadomiliśmy sobie jaki świat jest zanieczyszczony chemią. A przecież natura to potęga! Może by tak wrócić do źródeł – i zastąpić popularne środki czyszczące ich naturalną wersją. Dlatego sięgnęliśmy po to co daje natura.

Naszą przygodę z ekologią rozpoczęliśmy, od produkcji naturalnych proszków do prania, które będą spełniały oczekiwania tych, dla których ważne jest środowisko. Produkowane przez nas, w pełni biodegradowalne proszki, a właściwie soda piorąca, to produkty całkowicie bezpieczne. Można je stosować bez obawy, piorąc nawet ubranka niemowląt. Składniki zastosowane w naszych produktach, są całkowicie biodegradowalne. Pozbawione są groźnych fosforanów, alergenów, enzymów, barwników i konserwantów.

Soda piorąca Celina 

Naturalny proszek do prania, na bazie sody, przeznaczony do wszystkich rodzajów tkanin w kolorze białym.

Nowe, ekologiczne opakowanie 0,5 kg

Do prania w pralkach automatycznych, półautomatycznych oraz prania ręcznego, w zakresie temperatur 30-60 stopni Celsjusza.

W pełni biodegradowalny proszek do prania, doskonale radzi sobie z wszelkimi plamami, zachowując przy tym biel tkaniny.

Główną zaletą jest unikalny skład, skomponowany ze składników naturalnego pochodzenia.

Pozbawiony fosforanów, szkodliwych sufraktantów, wybielaczy na bazie chloru.

Ponadto pozbawiony wypełniaczy i substancji obniżających temperaturę prania, dzięki czemu została uzyskana wysoka wydajność 1 kilogram produktu to około 30 prań.

Wzbogacony o unikalny składnik ułatwiający prasowanie.

Z delikatną kompozycją zapachową.

Soda piorąca zamknięta jest w papierowym opakowaniu o wadze 0.5 kg. Ciekawa forma dla osób które najpierw chcą wypróbować sodę piorąca. Jak już się do niej przekonamy możemy kupić większe opakowanie. Producent oferuje jeszcze opakowania 1 kg

Soda do białego pachnie jak morska bryza, do koloru to zapach cytryny.  Oba zapachy bardzo mi się podobają. Ciekawa byłam czy zostają na ubraniach. Dozowanie 30 g na mniejsze ubrudzenia czy odświeżenie ubrań. 50 g na mocniejsze ubrudzenia. I tu brakuje mi jakiegoś małego dozownika dołączonego do opakowania. Bo przecież nie będę ważyć proszku na wadze kuchennej. U mnie skończyło się metodą na oko.  Możemy używać jej do prania w temperaturze 30, 40 i 60 stopni.

Aby sprawdzić skuteczność i zapach zrobiłam pranie bez użycia płynu do płukania. Zazwyczaj jak dziecinne ciuszki są poplamione zostawiam je namoczone na noc w odplamiaczu. Potem siup do pralki i gotowe. Tak było też w tym przypadku. Pobrudzone skarpetki czy plama z zupy pomidorowej ładnie się sprały. Do prania  pralce nie używałam już odplamiacza jedynie sodę do koloru. Pranie po wyjęciu pięknie pachniało cytryną. Plam dobrze się sprały.

Białe pranie też ładnie pachnie. Co prawda było tylko do odświeżenia, bo plam nie było na nim. Zauważyłam, iż po użyciu sody pranie nie elektryzuje się. Widać, że białe ubrania są śnieżno białe. Czasem potrafią po praniu szarzeć. Ale nie z sodą piorącą.

Nie zauważyłam, aby kogokolwiek z domowników uczulała.

Sodę piorąca do białego lub do koloru możecie kupić w sklepie online.

Celina

Lubicie taką alternatywę dla proszku do prania? Naturalna soda do prania zamiast proszku, kto wypróbuje?

22 thoughts on “Ekologiczna soda piorąca – Celina”

  1. Produkt wygląda ciekawie, ale masz sporo drobnych blędów w tekście. Zgubione literki, podwójne spacje itd.

  2. A próbowałaś kulki piorące? 🙂 Myślę, że razem z tą sodą mogłyby działać rewelacyjnie 🙂 U mnie zmniejszyły zużycie proszku do prania jakieś 4krotnie.. 🙂 Ale soda to też kusząca alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *