Magia świąt na dobre zagościła zarówno u mnie w domu, jak i na blogu. Kolejna już propozycja od Wydawnictwa Czwarta Strona z tematyką świąteczną w tle. „Choinka cała w śniegu” Joanny Szafrańksiej wprowadza nas pozytywnie w czas oczekiwania na święta.

 

Chwytająca za serce opowieść o ludziach, których w święta połączy wyjątkowa więź.
W bloku przy ulicy Weissa prym wiedzie pani Michalska – dozorczyni zawsze gotowa służyć pomocą. Mieszkańcy przychodzą do niej po rady i wsparcie, a kiedy nadchodzi ten niezwykły czas, to jej najbardziej zależy na tym, by sąsiedzi byli sobie bliscy jak rodzina. Zanim jednak wszyscy zaczną świętować, muszą wyjaśnić sobie kilka spraw. Pomoc potrzebującym nie tylko ich zjednoczy, ale i sprawi, że odkryją w końcu, co jest naprawdę ważne. W codziennym zabieganiu warto na chwilę przystanąć i zachwycić się magią świątecznego drzewka.
Blask lampek choinkowych, iskrzący się biały puch za oknem, spotkania i rozmowy z najbliższymi… Niech te święta będą niezapomniane!

W bloku przy ulicy Weissa mieszka kilka rodzin, wśród nich cztery przyjaciółki.  Każdy ma swoje życie, swoje problemy i niepowodzenia, o których sąsiedzi nie mają prawa się dowiedzieć. Ten jeden dzień w doku wszyscy razem spotykają się przy choince, aby zaśpiewać wspólnie kolędy.  Jedak czy w tym roku również wszyscy się spotkają.  Niestety ktoś wyciął symbol ich spotkać czyli choinkę, przy której zawsze się gromadzili. Jest jednak jedna osoba która „trzyma” cały blok w swoich rękach, pani Michalska, dozorczyni. To właśnie ona jest gotowa pomóc każdemu w potrzebie. Nikt o tę pomoc nie musi jej prosić osobiście, ona sama wie co ma dla każdego z nich zrobić.

Czy te święta będą równie magiczne jak zawsze. Czy każdy mieszkaniec znajdzie choć chwile w tym zabieganym czasie

To historia opowiedziana o ludziach którzy na co dzień są sobie obcy, ale jak się im bliżej przyjrzymy każdy z nas znajdzie w swoim otoczeniu choćby jednego z bohaterów. To książka z klimatem świąt w tle. Najbardziej zainteresowały mnie kobiety w tej książce. To one dowodzą w swoich domach. Choć nie zawsze jest kolorowo, starają się dla swoich bliskich. Niektóre znajdują nawet nowe pasje.  Czytając Choinkę całą w śniegu zobaczymy dzisiejszy świat, tą gonitwę, czasem brak czasu na najbliższych, brak czasu na swoje potrzeby. To właśnie należy sobie uświadomić to najbliżsi są przecież najważniejsi dla nas. Zatrzymaj się teraz na moment i zastanów się co jest dla Ciebie ważne w te zbliżające się święta.

Historia ukazana w książce niesie piekne przesłanie, wiem już że sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

39 thoughts on “Choinka cała w śniegu, Joanna Szarańska”

  1. Zapowiada się ciekawie. Kocham takie książki wprowadzające w klimat Świąt jak i wszystko inne związane ze świąteczną atmosferą. Polecam też „Uwierz w Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz 🙂

  2. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek czytała książki w klimacie świątecznym, ale ta recenzja bardzo zachęca do przeczytania. Zapisuję tytuł. 🙂

  3. Jeszcze się wstrzymuję z czytaniem powieści świątecznych ale nie wykluczone że ta będzie jedną z tych po które sięgnę

  4. Nie znam tej autorki ani jej dziel. 🙂 Miła okładka. Podobają mi się wpisy z książkami. W końcu jestem molem książkowym hahaha.

  5. Takie książki idealnie wprowadzają w atmosferę i klimat świąt. Lubię po takke sięgać przed Bożym Narodzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *